« Continue Browsing

e-mail article Print     e-mail article E-mail

Forum staff reports, Published June 28 2010

Tri-City Soccer Scoreboard

Tri-City Soccer Tournament

At Fargo

U11 Boys

Saturday

MYSC Jets 3, WFSC Lightning 0

Aresenal AFC Irukandji 2, Jamestown SF 0

Northern Blast Dynamite 6, Sidney Strikers 0

MYSC Jets 1, Aresenal AFC Irukandji 0

WFSC Lightning 5, Sidney Strikers 0

Northern Blast Dynamite 4, Jamestown SF 3

Sunday

Championship: Northern Blast Dynamite 2, MYSC Jets 1

U12 Boys

Saturday

RRSC Premier 97 Red 5, LAYSA Lakers 0

DUSC White 2, Jamestown SF 1

FSC Snipers 2, BYSA Blizzard – VanWilgen 0

DUSC Blue 5, East GF Breakers 1

Alexandria 3, BYSA Blizzard-Mitchel 2

RRSC Premier 97 Red 2, BYSA Blizzard – VanWilgen 2, tie

DUSC White 4, BYSA Blizzard – Mitchel 3

DUSC Blue 5, LAYSA Lakers 0

FSC Snipers 8, Alexandria 0

Jamestown SF 4, East GF Breakers 0

Sunday

Semifinals: FSC Snipers 5, Jamestown SF 2

Semifinals: RRSC Premier 97 Red 3, DUSC White 0

Championship: FSC Pumas 2, RRSC Premier 97 Red 1

U13 Boys

Saturday

RRSC Premier 96 Red 4, Keliix Intra 1

WFSC Thunder 0, DUSC Gold 0, tie

LAYSA Lakers 3, Moorhead FC 1

Northern Blast Frego 6, Sidney Strikers 0

RRSC Premier 96 Red 11, DUSC Gold 0

Northern Blast Frego 1, WFSC Thunder 0

LAYSA Lakers 5, Sidney Strikers 0

Keliix Intra 1, Moorhead FC 0

Sunday

Semifinal: RRSC Premier 96 Red 3, Keliix Intra 1

Semifinal: Northern Blast Frego 4, LAYSA Lakers 0

Championship: RRSC Premier 96 Red 2, Northern Blast Frego 0

U14 Boys

Saturday

Detroit Lakes Strikers 4, BYSA Blizzard 1

Alexandria 0, Jamestown SF 0, tie

Detroit Lakes Strikers 2, Jamestown SF 1

Alexandria 4, BYSA Blizzard 0

Sunday

Championship: Alexandria 1, Detroit Lakes Strikers 1 (Alexandria wins shootout 3-0)

U15 Boys

Saturday

Lakeville United FC 0, LAYSA Lakers 0

Maplebrook 3, DUSC 2

MYSC Cougars 1, RRSC Premier 95 Red 0

Maplebrook 4, LAYSA Lakers 0

MYSC Cougars 3, Lakeville United FC 2

Sunday

RRSC Premier 95 Red 4, DUSC 2

Championship MYSC Cougars 2, RRSC Premier 95 Red 0

U16 Boys

Saturday

BYSA Blizzard 8, Keliix Intra–Thompson 0

WFSC United 5, Alexandria 2

Detroit Lakes Strikers 0, RRSC Premier 93 Red 0, tie

Keliix Intra-Thompson 4, Sioux River United Wildcats 0

Keliix Intra-Thompson 2, RRSC Premier 93 Red 1

Sioux River United Wildcats 3, Alexandria 3, tie

Keliix Intra 3, BYSA Blizzard 0

Detroit Lakes Strikers 1, WFSC United 0

Sunday

Semifinal: Keliix Intra-Thompson 2, WFSC United 0

Semifinal: BYSA Blizzard 4, Detroit Lakes Strikers 1

Championship: Keliix Intra 4, BYSA Blizzard 1

U19 Boys

Saturday

LAYSA Lakers 4, Sidney Strikers 0

WFSC Renegades 0, DUSC-Schulte 0, tie

Detroit Lakes Strikers 0, West St. Paul Stars 0, tie

FC Northwest Thunder 7, Keliix Intra 0

DUSC-Evans 5, BYSA Blizzard 0

WFSC Renegades 1, West St. Paul Stars 0

FC Northwest Thunder 13, Sidney Strikers 1

Keliix Intra 1, Detroit Lakes Strikers 0

DUSC-Evans 3, MYSC Astros 1

FC Northwest Thunder 4, DUSC-Schulte 0

BYSA Blizzard 8, Sidney Strikers 0

Sunday

Semifinal: FC Northwest Thunder 3, MSYC Astros 0

Semifinal: DUSC-Evans 1, WFSC Renegades 1 (DUSC-Evans wins shootout 4-2)

Championship: FC Northwest Thunder 1, DUSC-Evans 0

U11 Girls

Saturday

Sioux River United Strikers Rockets 2 2, Jamestown SF 1

FSC Pumas 0, FC Northwest Cabral 0, tie

Northern Lights Thunderbolts 0, Sioux River United Strikers Rockets 1 0, tie

WFSC Fusion 0, Bonivital Inferno Red 0, tie

FSC Pumas 3, WFSC Fusion 0

FC Northwest Cabral 6, Sioux River United Strikers Rockets 1 0

Northern Lights Thunderbolts 3, Bonivital Inferno Red 2

Northern Blast Sparks 6, LAYSA Lakers 2

Bonivital Inferno Yellow 1, RRSC Lightning 0

MYSC Wild 2, Sioux River United Strikers Rockets 2 1

Sunday

Jamestown SF 2, Bonivital Inferno Yellow 0

MYSC Wild 1, LAYSA Lakers 0

Semifinal: FC Northwest Cabral 3, MYSC Wild 1

Semifinal: FSC Pumas 1, Northern Blast Sparks 0

Championship: FC Northwest Cabral 2, FSC Pumas 1

U12 Girls

Saturday

BYSA Blizzard 1, Alexandria-Dahlquist 0

RRSC Thunder 4, Bonivital Blue 2

Keliix Intra 6, Detroit Lakes Strikers 1

Bonivital Inferno Yellow 6, RRSC Premier 97 White 1

DUSC Blue 4, Alexandria-Desautels 2

Bonivital–Caputi 3, RRSC Premier 97 White 1

Northern Blast Sparks 6, MYSC Nets 0

FC Northwest Deluca 3, LAYSA Lakers 0

Sunday

Bonivital Blue 5, Alexandria-Dahlquist 0

RRSC Thunder 4, BYSA Blizzard 0

Keliix Intra 1, Bonivital Inferno Yellow 1

RRSC Premier 97 Red 2, Detroit Lakes Strikers 0

Bonivital-Caputi 5, Alexandria-Desautels 1

DUSC Blue 4, RRSC Premier 97 White 3

Northern Blast Sparks 2, FC Northwest Deluca 0

LAYSA Lakers 1, MYSC Nets 1

Semifinals: Northern Blast Sparks 4, RRSC Thunder 0

Semifinals: Bonivital-Caputi 1, Keliix Intra 0

Championship: Northern Blast Sparks 2, Bonivital-Caputi 0

U13 Girls

Saturday

Keliix Intra 2, WFSC Flyer 1

RRSC Premier 96 Red 4, Bonivital Flames PD 0

Northern Blast Flames 0, DUSC Gold 0, tie

Sunday

Keliix Intra 3, DUSC Gold 1

MYSC Panthers 4, Bonivital Flames PD 1

Championship: RRSC Premier 96 Red 4, MYSC Panthers 0

U14 Girls

Saturday

RRSC Venom 3, Alexandria 0

LAYSA Lakers 0, Southdale Angels 0, tie

Keliix Intra 0, Sioux River United Strikers 0, tie

RRSC Rapids 2, BYSA Blizzard 0

WFSC Xplosion 6, Detroit Lakes Strikers 0

Sioux River United Strikers 3, Alexandria 2

Southdale Angels 0, WFSC Bruisers 0, tie

RRSC Venom 10, Detroit Lakes Strikers 0

Northern Blast Arsenal 3, BYSA Blizzard 0

Keliix Intra 2, WFSC Xplosion 0

Sunday

Semifinal: RRSC Venom 3, WFSC Bruisers 1

Semifinal: Northern Blast Arsenal 2, Sioux River United Strikers 1

Championship: RRSC Venom 2, Northern Blast Arsenal 0

U15 Girls

Saturday

Keliix Intra 4, Rebels SC-Peterson 0

RRSC Fury 2, Northern Blast Escalades 0

DUSC Renegades 0, Westman FC Rush 0, tie

MYSC Strikers 2, WFSC United 1

Keliix Intra 4, DUSC Renegades 1

RRSC Fury 5, Rebels SC-Peterson 0

Northern Blast Escalades 5, WFSC United 0

Westman FC Rush 2, NYSC Strikers 0

Sunday

Semifinal: RRSC Fury 4, DUSC Renegades 0

Semifinal: Keliix Intra 2, Northern Blast Escalades 2 (Keliix Intra wins shootout 4-1)

Championship: RRSC Fury 2, Northern Blast Escalades 1

U16 Girls

Saturday

BYSA Blizzard 3, Alexandria 2

Keliix Intra 8, CYSA Crookston 0

Sunday

BYSA Blizzard 5, CYSA Crookston 0

Keliix Intra 5, Alexandria 0

Championship: Keliix Intra 8, BYSA Blizzard 0

U17 Girls

Saturday

Sioux River United Strikers Shockwave 0, Whyteridge Spirit 0, tie

RRSC Rebels 1, Keliix Intra 0

RRSC Rebels 8, Whyteridge Spirit 0

Keliix Intra 4, LAYSA Lakers 0

Sunday

Sioux Falls United Strikers Shockwave 1, LAYSA Lakers 0

Keliix Intra 5, Whyteridge Spirit 0

Championship: RRSC Rebels 4, Keliix Intra 0

U19 Girls

Saturday

MYSC Rovers 4, DASC Infinity 0

MYSC Rovers 1, Fergus Falls Cyclones 0

Keliix Intra-Lawson 8, Detroit Lakes Strikers 0

Northern Blast Twisters 8, BYSA Blizzard 0

Sunday

Fergus Falls Cyclones 2, BYSA Blizzard 1

Keliix Intra-Lawson 5, DASC Infinity 0

Championship: Keliix Intra-Lawson 5, MYSC Rovers 2