« Continue Browsing

e-mail article Print     e-mail article E-mail

Forum staff reports, Published June 26 2010

Tri-City Soccer Tournament results

Tri-City Soccer Tournament

At Fargo

U10 Boys

Friday

Sioux River United Chargers vs. RRSC Strikers

BYSA Blizzard vs. WFSC Flyers

LAYSA Lakers U10 vs. FSC Warriors

RRSC Lightning vs. LAYSA Lakers U9

MYSC Titans U9 vs. Northern Blast Prairie Fire

Saturday

RRSC Strikers vs. WFSC Flyers, 9:30 a.m.

FSC Warriors vs. Northern Blast Prairie Fire, 9:30 a.m.

RRSC Lightning vs. LAYSA Lakers U10, 11 a.m.

Sioux River United Chargers vs. BYSA Blizzard, 11 a.m.

LAYSA Lakers U9 vs. MYSC Titans U9, 12:30 p.m.

Sioux River United Chargers vs. WFSC Flyers, 8 p.m.

RRSC Lightning vs. Northern Blast Prairie Fire, 8 p.m.

Today

RRSC Strikers vs. LAYSA Lakers U9, 8 a.m.

FSC Warriors vs. MYSC Titans U9, 8 a.m.

BYSA Blizzard vs. LAYSA Lakers U10, 9:30 a.m.

U11 Boys

Friday

Jamestown SF 2, WFSC Lightning 0

Northern Blast Dynamite 2, MYSC Jets 1

Aresenal AFC Irukandji 13, Sidney Strikers0

Saturday

MYSC Jets 3, WFSC Lightning 0

Aresenal AFC Irukandji 2, Jamestown SF 0

Northern Blast Dynamite 6, Sidney Strikers 0

MYSC Jets 1, Aresenal AFC Irukandji 0

WFSC Lightning 5, Sidney Strikers 0

Northern Blast Dynamite 4, Jamestown SF 3

Today

Championship: Northern Blast Dynamite vs. MYSC Jets, 2 p.m.

U12 Boys

Friday

FSC Snipers 4, LAYSA Lakers 0

RRSC Premier 97 Red 6, DUSC Blue 1

DUSC White 2, East GF Breakers 0

BYSA Blizzard – VanWilgen 4, Alexandria 0

Jamestown SF 6, BYSA Blizzard-Mitchel 0

Saturday

RRSC Premier 97 Red 5, LAYSA Lakers 0

DUSC White 2, Jamestown SF 1

FSC Snipers 2, BYSA Blizzard – VanWilgen 0

DUSC Blue 5, East GF Breakers 1

Alexandria 3, BYSA Blizzard-Mitchel 2

RRSC Premier 97 Red 2, BYSA Blizzard – VanWilgen 2, tie

DUSC White 4, BYSA Blizzard – Mitchel 3

DUSC Blue 5, LAYSA Lakers 0

FSC Snipers 8, Alexandria 0

Jamestown SF 4, East GF Breakers 0

Today

Semifinals: FSC Snipers vs. Jamestown SF, 11 a.m.

Semifinals: RRSC Premier 97 Red vs. DUSC White, 11 a.m.

Championship: semifinal winners, 3:30 p.m.

U13 Boys

Friday

WFSC Thunder 3, RRSC Premier 96 RED 0

Northern Blast Frego 2, LAYSA Lakers 0

Keliix Intra 3, DUSC Gold 0

Moorhead FC 5, Sidney Strikers 0

Saturday

RRSC Premier 96 Red 4, Keliix Intra 1

WFSC Thunder 0, DUSC Gold 0, tie

LAYSA Lakers 3, Moorhead FC 1

Northern Blast Frego 6, Sidney Strikers 0

RRSC Premier 96 Red 11, DUSC Gold 0

Northern Blast Frego 1, WFSC Thunder 0

LAYSA Lakers 5, Sidney Strikers 0

Keliix Intra 1, Moorhead FC 0

Today

Semifinal: RRSC Premier 96 Red vs. Keliix Intra, 9:45 a.m.

Semifinal: Northern Blast Frego vs. LAYSA Lakers, 9:45 a.m.

Championship: Semifinal winners, 1:15 p.m.

U14 Boys

Friday

Jamestown SF 2, BYSA Blizzard 0

Detroit Lakes Strikers 1, Alexandria 0

Saturday

Detroit Lakes Strikers 4, BYSA Blizzard 1

Alexandria 0, Jamestown SF 0, tie

Detroit Lakes Strikers 2, Jamestown SF 1

Alexandria 4, BYSA Blizzard 0

Today

Championship: Detroit Lakes Strikers vs. Alexandria, 9:45 am

U15 Boys

Friday

RRSC Premier 95 Red 4, LAYSA Lakers 0

MYSC Cougars 5, DUSC 1

Lakeville United FC 6, Maplebrook 0

Saturday

Lakeville United FC 0, LAYSA Lakers 0

Maplebrook 3, DUSC 2

MYSC Cougars 1, RRSC Premier 95 Red 0

Maplebrook 4, LAYSA Lakers 0

MYSC Cougars 3, Lakeville United FC 2

Today

DUSC vs. RRSC Premier 95 Red, 8 a.m.

Championship MYSC Cougars vs. #2, 1:15 p.m.

U16 Boys

Friday

BYSA Blizzard 5, RRSC Premier 93 Red 0

WFSC United 3, Sioux River United Wildcats 2

Keliix Intra 4, Alexandria 0

Detroit Lakes Strikers 2, Keliix Intra-Thompson 0

Saturday

BYSA Blizzard 8, Keliix Intra–Thompson 0

WFSC United 5, Alexandria 2

Detroit Lakes Strikers 0, RRSC Premier 93 Red 0, tie

Keliix Intra-Thompson 4, Sioux River United Wildcats 0

Keliix Intra-Thompson 2, RRSC Premier 93 Red 1

Sioux River United Wildcats 3, Alexandria 3, tie

Keliix Intra 3, BYSA Blizzard 0

Detroit Lakes Strikers 1, WFSC United 0

Today

Semifinal: Keliix Intra-Thompson vs. WFSC United, 8 a.m.

Semifinal: Detroit Lakes Strikers vs. BYSA Blizzard, 8 a.m.

Championship: Semifinal winners, 1:15 p.m.

U19 Boys

Friday

MYSC Astros 4, BYSA Blizzard 0

DUSC-Evans 3, LAYSA Lakers 0

DUSC-Schulte 3, Detroit Lakes Strikers 2

WFSC Renegades 2, Keliix Intra 1

LAYSA Lakers 2, BYSA Blizzard 2

MYSC Astros 2, West St. Paul Stars 1

Saturday

LAYSA Lakers 4, Sidney Strikers 0

WFSC Renegades 0, DUSC-Schulte 0, tie

Detroit Lakes Strikers 0, West St. Paul Stars 0, tie

FC Northwest Thunder 7, Keliix Intra 0

DUSC-Evans 5, BYSA Blizzard 0

WFSC Renegades 1, West St. Paul Stars 0

FC Northwest Thunder 13, Sidney Strikers 1

Keliix Intra 1, Detroit Lakes Strikers 0

DUSC-Evans 3, MYSC Astros 1

FC Northwest Thunder 4, DUSC-Schulte 0

BYSA Blizzard 8, Sidney Strikers 0

Today

Semifinal: FC Northwest Thunder vs. MYSC Astros, 9:45 a.m.

Semifinal: WFSC Renegades vs. DUSC-Evans, 9:45 a.m.

Championship: semifinal winners, 3 p.m.

U10 Girls

Friday

RRSC Premier 99 Red vs. Sioux River United Strikers Red

Jamestown SF vs. MYSC Jazz

Northern Blast Fire vs. BYSA Blizzard Toward

RRSC Premier 99 White vs. LAYSA Lakers U10

WFSC Packers Green vs. Sioux River United Strikers Black

WFSC Packers White vs. Sioux River United Strikers White

LAYSA Lakers U9 Blue vs. Northern Blast Rage

Saturday

LAYSA Lakers U9 White vs. BYSA Blizzard Stone, 8 a.m.

MYSC Pumas vs. RRSC Strikers, 8 a.m.

RRSC Premier 99 White vs. Northern Blast Fire, 12:30 p.m.

Sioux River United Strikers Red Vs. MYSC Jazz, 2 p.m.

LAYSA Lakers U10 vs. WFSC Packers Green, 2 p.m.

BYSA Blizzard Stone vs. RRSC Strikers, 3:30 p.m.

BYSA Blizzard Toward vs. Sioux River United Strikers Black, 3:30 p.m.

RRSC Premier 99 Red vs. Jamestown SF, 5 p.m.

LAYSA Lakers U9 White vs. MYSC Pumas, 5 p.m.

Sioux River United Strikers White vs, Northern Blast Rage, 6:30 p.m.

WFSC Packers White vs. LAYSA Lakers U9 Blue, 6:30 p.m.

Today

Jamestown SF vs. Sioux River United Strikers Red, 9:30 a.m.

LAYSA Lakers U9 White vs. RRSC Strikers, 11 a.m.

RRSC Premier 99 White vs. Sioux River United Strikers Black, 11 a.m.

Northern Blast Fire vs. LAYSA Lakers U10, 12:30 p.m.

BYSA Blizzard Toward vs. WFSC Packers Green, 12:30 p.m.

WFSC Packers White vs. Northern Blast Rage, 2 p.m.

Sioux River United Strikers White vs. BYSA Blizzard Stone, 2 p.m.

LAYSA Lakers U9 Blue vs. MYSC Pumas, 3:30 p.m.

RRSC Premier 99 Red vs. MYSC Jazz, 3:30 p.m.

U11 Girls

Friday

Sioux River United Strikers Rockets 2 1, LAYSA Lakers 1

RRSC Lightning 2, Jamestown SF 0

FSC Pumas 3, Northern Lights Thunderbolts 2

Northern Blast Sparks 6, MYSC Wild 1

WFSC Fusion 1, Sioux River United Strikers Rockets 1 1

Northern Blast Sparks 4, Bonivital Inferno Yellow 2

MYSC Wild 4, RRSC Lightning 3

FC Northwest Cabral 5, Bonivital Inferno Red 1

Saturday

Sioux River United Strikers Rockets 2 2, Jamestown SF 1

FSC Pumas 0, FC Northwest Cabral 0, tie

Northern Lights Thunderbolts 0, Sioux River United Strikers Rockets 1 0, tie

WFSC Fusion 0, Bonivital Inferno Red 0, tie

FSC Pumas 3, WFSC Fusion 0

FC Northwest Cabral 6, Sioux River United Strikers Rockets 1 0

Northern Lights Thunderbolts 3, Bonivital Inferno Red 2

Northern Blast Sparks 6, LAYSA Lakers 2

Bonivital Inferno Yellow 1, RRSC Lightning 0

MYSC Wild 2, Sioux River United Strikers Rockets 2 1

Today

Bonivital Inferno Yellow vs. Jamestown SF, 11 a.m.

LAYSA Lakers vs. MYSC Wild, 11 a.m.

Semifinal: FC Northwest Cabral vs. Poll 2 #2

Semifinal: FSC Pumas vs. Northern Blast Sparks

Championship: Semifinal winners, 4 p.m.

U12 Girls

Friday

RRSC Thunder 11, Alexandria-Dahlquist 0

RRSC Premier 97 White 1, Alexandria-Desautels 1

Keliix Intra 3, RRSC Premier 97 Red 2

Northern Blast Sparks 6, LAYSA Lakers 0

Bonivital-Caputi 6, DUSC Blue 1

FC Northwest Deluca 1, MYSC Nets 0

Bonivital Inferno Yellow 2, Detroit Lakes Strikers 2

Bonivital Blue 3, BYSA Blizzard 0

Saturday

BYSA Blizzard 1, Alexandria-Dahlquist 0

RRSC Thunder 4, Bonivital Blue 2

Keliix Intra 6, Detroit Lakes Strikers 1

Bonivital Inferno Yellow 6, RRSC Premier 97 White 1

DUSC Blue 4, Alexandria-Desautels 2

Bonivital–Caputi 3, RRSC Premier 97 White 1

Northern Blast Sparks 6, MYSC Nets 0

FC Northwest Deluca 3, LAYSA Lakers 0

Today

Alexandria-Dahlquist vs. Bonivital Blue, 8 a.m.

RRSC Thunder vs. BYSA Blizzard, 8 a.m.

Keliix Intra vs. Bonivital Inferno Yellow, 8 a.m.

RRSC Premier 97 Red vs. Detroit Lakes Strikers, 8 a.m.

Alexandria-Desautels vs. Bonivital-Caputi, 9:30 p.m.

RRSC Premier 97 White vs. DUSC Blue, 9:30 a.m.

Northern Blast Sparks vs. FC Northwest Deluca, 9:30 a.m.

LAYSA Lakers vs. MYSC Nets, 9:30 a.m.

Semifinals Pool 1 #1 vs. Pool 4 #1, 12:30 p.m.

Semifinals Pool 2 #1 vs. Pool 3 #1, 12:30 p.m.

Championship: Semifinal winners, 3:30 p.m.

U13 Girls

Friday

RRSC Premier 96 Red 3, MYSC Panthers 2

WFSC Flyers 2, DUSC Gold 0

Northern Blast Flames 2, Keliix Intra 1

RRSC Premier 96 Red 9, DUSC Gold 1

Bonivital Flames PD 3, WFSC Flyers 2

MYSC Panthers 4, Northern Blast Flames 1

Saturday

Keliix Intra 2, WFSC Flyer 1

RRSC Premier 96 Red 4, Bonivital Flames PD 0

Northern Blast Flames 0, DUSC Gold 0, tie

Today

Keliix Intra vs. DUSC Gold, 8 a.m.

Bonivital Flames PD vs. MYSC Panthers, 8 a.m.

Championship #1 vs. #2, 11:30 a.m.

U14 Girls

Friday

WFSC Bruisers 2, LAYSA Lakers 1

Northern Blast Arsenal 2, RRSC Rapids 1

WFSC Xplosion 4, Alexandria 0

BYSA Blizzards 2, MYSC Flacons 1

Sioux River United Strikers 7, Detroit Lakes Strikers 0

RRSC Venom 1, Keliix Intra 1

Northern Blast Arsenal 2, LAYSA Lakers 1

WFSC Bruisers 4, MYSC Falcons 0

RRSC Rapids 2, Southdale Angels 0

Saturday

RRSC Venom 3, Alexandria 0

LAYSA Lakers 0, Southdale Angels 0, tie

Keliix Intra 0, Sioux River United Strikers 0, tie

RRSC Rapids 2, BYSA Blizzard 0

WFSC Xplosion 6, Detroit Lakes Strikers 0

Sioux River United Strikers 3, Alexandria 2

Southdale Angels 0, WFSC Bruisers 0, tie

RRSC Venom 10, Detroit Lakes Strikers 0

Northern Blast Arsenal 3, BYSA Blizzard 0

Keliix Intra 2, WFSC Xplosion 0

Today

Semifinal: RRSC Venom vs. WFSC Bruisers, 9:45 a.m.

Semifinal: Sioux River United Strikers vs. Northern Blast Arsenal, 9:45 a.m.

Championship: Semifinal winners, 1:15 pm.

U15 Girls

Friday

DUSC Renegades 2, MYSC Strikers 0

Northern Blast Escalades 5, Rebels SC-Peterson 0

RRSC Fury, 2 Keliix Intra 2

WFSC United 5, Westman FC Rush 1

Saturday

Keliix Intra 4, Rebels SC-Peterson 0

RRSC Fury 2, Northern Blast Escalades 0

DUSC Renegades 0, Westman FC Rush 0, tie

MYSC Strikers 2, WFSC United 1

Keliix Intra 4, DUSC Renegades 1

RRSC Fury 5, Rebels SC-Peterson 0

Northern Blast Escalades 5, WFSC United 0

Westman FC Rush 2, NYSC Strikers 0

Today

Semifinal: RRSC Fury vs. WFSC United, 9:45 a.m.

Semifinal: Keliix Intra vs. Northern Blast Escalades, 9:45 a.m.

Championship: Semifinal winners, 1:15 p.m.

U16 Girls

Friday

Keliix Intra 9, BYSA Blizzard 0

Alexandria1, CYSA Crookston 0

Saturday

BYSA Blizzard 3, Alexandria 2

Keliix Intra 8, CYSA Crookston 0

Today

BYSA Blizzard vs. CYSA Crookston, 8 a.m.

Alexandria vs. Keliix Intra, 9:45 a.m.

Championship #1 vs. #2, 3 p.m.

U17 Girls

Friday

RRSC Rebels 2, LAYSA Lakers 1

Keliix Intra 3, . Sioux River United Strikers Shockwave 0

LAYSA Lakers 7, Whyteridge Spirit 1

RRSC Rebels 4, Sioux River United Strikers Shockwave 0

Saturday

Sioux River United Strikers Shockwave 0, Whyteridge Spirit 0, tie

RRSC Rebels 1, Keliix Intra 0

RRSC Rebels 8, Whyteridge Spirit 0

Keliix Intra 4, LAYSA Lakers 0

Today

LAYSA Lakers vs. Sioux Falls United Strikers Shockwave, 8 a.m.

Keliix Intra vs. Whyteridge Spirit, 8 a.m.

Championship: RRSC Rebels vs. Keliix Intra, 1:15 p.m.

U19 Girls

Friday

Northern Blast Twisters 2, Fergus Falls Cyclones 0

Detroit Lakes Strikers 2, DASC Infinity 2

MYSC Rovers 7, BYSA Blizzard 0

Keliix Intra-Lawson 1, Northern Blast Twisters 0

Fergus Falls Cyclones 2, Detroit Lakes Strikers 0

Saturday

MYSC Rovers 4, DASC Infinity 0

MYSC Rovers 1, Fergus Falls Cyclones 0

Keliix Intra-Lawson 8, Detroit Lakes Strikers 0

Northern Blast Twisters 8, BYSA Blizzard 0

Today

BYSA Blizzard vs. Fergus Falls Cyclones, 8 a.m.

Keliix Intra-Lawson vs. DASC Infinity, 8 a.m.

Championship #1 vs. #2, 3 p.m.